Kamyon Ehliyeti-Bilgi İçin 444 3 021

C Sınıfı Kamyon Ehliyeti Gerekli Belgeler

Lojistik ihtiyaçların veya ticari faaliyetlerin kilit noktalarından olan kamyonlar veya çekiciler için ehliyet almak biraz zorlu bir süreci kapsamaktadır. Bu araçlara ait ehliyetlerin alınabilmesi için belli başlı şartların gerçekleştirilmesinin yanı sıra, gerekli belgelerin ve şartların da gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Ağır yük taşımacılığıyla uğraşan kimseler ise bu ehliyetlerin ve belgelerin temini için genel itibariyle kursları dolaşarak belgeleri tamamlamaktadır. C sınıfı sürücü belgesi almak içinse B sınıfı otomobil ehliyetine sahip olmak gerekmektedir. Daha sonra C sınıfı kamyon ehliyeti için ehliyet fiyatları araştırılarak gerekli evraklar toparlanabilir.

Kamyon Ehliyeti Nasıl Alınır?

3500 kg ve 7500 kg arasında bulunan bu araçlar C1, 7500 kg ve üstü araçlar ise C sınıfı kamyon sınıfında bulunmaktadır. Elbette kamyon ehliyeti için gerekli belgeler ve önşartlar bulunmaktadır. Bunun için kişinin 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş kişiler sürücü kurslarına kamyon ehliyeti için başvuruda bulunabilmektedir. Diğer bir önşartsa B sınıfı almaktır. B sınıfı otomobil ehliyeti alınmadan C sınıfı ehliyet alınamamaktadır.

C sınıfı kamyon ehliyetine sahip kimseler ayrıca motorlu bisiklet Atv otomobil ve C1 sınıfı kamyon kullanabilmektedir. Ehliyet sınıfları için gerekli belgeleri temin ederek, ehliyetinizi siz de alabilirsiniz.

B Sınıfı Otomobil Ehliyeti İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ehliyet kursu sizlere ehliyet alabilmeniz için gerekli belgeleri belirtmektedir. B sınıfı ehliyete sahip olmayan ve C sınıfı ehliyetten önce almak zorunda olan kişiler için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • 18 Yaşını Doldurmuş Olmak
  • En Az İlkokul Mezuniyet Belgesi veya Öğrenim Belgesi
  • Sabıka Kaydı Beyannamesi veya Belgesi

C Sınıfı Kamyon Ehliyeti İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

B sınıfı bir otomobil ehliyetine sahip olduktan sonra C sınıfı kamyon ehliyeti sürücü kursundan alınabilir. İstanbul sürücü kursu veren yerler arasında seçtiğiniz ehliyet kursunun bu ehliyeti vermek için yetkisi olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Gerekli belgeler aşağıdadır:

  • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Sağlık Raporu ( C Sınıfı Ehliyet Alabileceğine Dair)
  • Sabıka Kaydı Beyannamesi veya Belgesi
  • Diploma veya Öğrenim Belgesi

Aydın Sarı Sürücü Kursu

Kursumuz Bünyesinde Kamyon Ehliyeti, Tır Ehliyeti, Otobüs Ehliyeti vermekteyiz. Bunun yanı sıra Src Belgesi ve Psikoteknik Belgesinde Yetkili Kurumuz. Her türlü Src Belgesi ve Psikoteknik Belgesini kursumuzdan alabilirsiniz.

Simülatörlü Eğitimi

simülatör eğitimi

Başarı İçin Doğru Kurs

Başarıya giden yolda eğitim aldığınız ortam, çevre faktörleri ve eğitmenler çok önemlidir. Eğitiminiz süresince ve ehliyetinizi aldıktan sonra trafik kurallarına riayet ederek aracınızı kullanmanız ve her şeyden değerli olan canınızı ve canları sorunsuz bir sürüş içerisinde varacakları yere ulaştırmanız en öncelikli hedefimiz ve bunu gerçekleştirmekte sürücü kursu olarak bizim başarımız olacaktır.

Şirinevler Maydanı Meriç sk. Toyak iş Merkezi Giriş Kat no:11/D Bahçelievler - İSTANBUL
Telefonlar
444 3 021 - ( 0212 ) 503 25 25 - (0212) 504 04 04 - ( 0212 ) 551 04 44

Menu Anasayfa